Aktywna tablica Międzyszkolna Sień Nauczycieli Zajęcia edukacyjne Przykłady dobrych praktyk, scenariusze lekcji Szkolenia nauczycieli

Aktywna tablica 2020-2024

Międzyszkolna Sień Nauczycieli

W dniu 28 marca 2023 roku odbyła się  lekcja otwarta w ramach Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w ŁęczycySzkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze św. Małgorzaty oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie (gospodarze). Lekcję przeprowadziła p. Ewelina Kucharska. Głównymi celami lekcji było: ukazanie użyteczności oraz możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi TIK na zajęciach zintegrowanych, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i liter, doskonalenie umiejętności analizy oraz syntezy sylabowej i głoskowej. Druga część zajęć odbywała się w sali z wykorzystaniem Magicznego dywanu, narzędzie to pozwala rozwijać u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Uczniowie przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Zajęciom towarzyszyła przesympatyczna atmosfera sprzyjająca współpracy i uczeniu się. Serdecznie dziękujemy Gościom za aktywny udział.

W dniu 18 maja 2023 roku w naszej szkole odbył  się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez panią Ewę Garus i panią Joannę Śliwińską w ramach Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: klasy III - IV, klasy V- VI, klasy VII – VIII. Po emocjonującej walce prezentujemy wyniki konkursu:

w kategorii klas III – IV

I miejsce – Helena Walczak ,  SP Piątek

II miejsce – Paulina Szewczyk, SP Góra Świętej Małgorzaty

III miejsce – Witold Białkowski,  SP Góra Świętej Małgorzaty

w kategorii klas V – VI

I miejsce – Wiktor Galiński ,  SP Piątek

II miejsce – Maja Rogozińska , SP Czerników

III miejsce – Paweł Kornat,  SP Góra Świętej Małgorzaty

w kategorii klas VII – VIII

I miejsce – Antoni Rogala ,  SP Góra Świętej Małgorzaty

II miejsce – Zuzanna Rzeźniczak, SP Czerników

III miejsce – Oliwia Kołodziejczyk,  SP Piątek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, za trud włożony w przygotowanie się do tego przedsięwzięcia oraz miłą atmosferę w czasie spotkania.