I. Zabawy z klockami KORBO w klasie pierwszej

2. Projekt "MUCHY" z długopisami 3D na zajęciach biologii w klasie ósmej

3.  W dniu 07.06.2023 r. na terenie naszej szkoły odbywały się zajęcia edukacyjne w ramach Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii – PAKT. Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Zajęcia prowadził pracownik Politechniki Łódzkiej, p. Taras Pański. Celem projektu jest między innymi: upowszechnienie idei STEAM w edukacji formalnej, umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesnymi technologiami oraz zachęcenie młodzieży do wyboru ścieżki kariery w branży ICT. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII pracowali w zespołach i w oparciu o wyzwania i zadania problemowe, dzięki narzędziom, nowoczesnym technologiom i wsparciu edukatora p. Tarasa, mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności: kreatywność, przedsiębiorczość i innowacyjność, wykorzystując przy tym nowe technologie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Szkolnym koordynatorem była p. Beata Mikołajczyk.